NEWSLETTER www.chdk.chelm.pl
Ten e-mail nie wyświetla się poprawnie? Zobacz go w swojej przeglądarce
Czesław
Witaj.
Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejną porcję informacji o imprezach w Twoim ulubionym Domu Kultury. Już w piątek odwiedzi nas elektryzujący duet Cukierki, a nieco później zobaczymy się z Katarzyną Groniec która zaśpiewa najpiękniejsze piosenki niezapomnianej Agnieszki Osieckiej.
Zostały już ostatnie bilety na Kabaret Moralnego Niepokoju - musicie się śpieszyć!
Do zobaczenia w Chadeku!
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
KUP/REZERWUJ BILETY
ONLINE

TRIATHLON STORY, CZYLI CHŁOPAKI Z ŻELAZA - SPEKTAKL - OBSADA GWIAZDORSKA

ChDK, 6 kwietnia, g. 19.00, bilet: 70 zł.
Obsada: Waldemar Błaszczyk, Leszek Lichota, Piotr Nowak
Bartłomiej Topa, Reżyseria: Piotr Nowak
Scenariusz: Dorota Truskolaska Alibert
Sztuka „Triathlon story” to wyjątkowo energetyczna i dynamiczna komedia, która rozgrywa się w przeddzień zawodów Ironman.
W hotelowym pokoju, wieczorem,  przypadkowo spotykają się czterej uczestnicy tych najbardziej prestiżowych triathlonowych zmagań. Każdy z nich zjawia się tam z innego powodu i każdy z nich czegoś innego oczekuje od startu.
Łączy ich triathlon a co ich dzieli? Wszystko! Mają zupełnie odmienne poglądy na życie i odmienne życiowe doświadczenia, różne temperamenty i sprzeczne charaktery, nawet poczucie humoru każdy z nich ma inne.  Wydawać by się mogło, że nigdy się ze sobą nie dogadają, jednak wymykające się spod kontroli absurdalne zdarzenia powodują, że pomiędzy bohaterami zawiązuje się prawdziwe męskie porozumienie a może nawet rodzi się męska przyjaźń.
„Triathlon story” rozbraja szczerością, uwodzi potężną dawką dobrego humoru i nie zwalnia tempa ani na chwilę. Bawi widzów od pierwszej do ostatniej minuty spektaklu. Nieoczekiwane zwroty akcji, brawurowe sytuacje i mistrzowska gra aktorska: Bartłomieja Topy, Leszka Lichoty, Waldemara Błaszczyka oraz Piotra Nowaka, który jest jednocześnie reżyserem sztuki, gwarantują doskonałą, pełną pozytywnych emocji rozrywkę.

KATARZYNA GRONIEC - PIOSENKI AGNIESZKI OSIECKIEJ

ChDK, 3 marca, g. 19.00, bilet: 45 zł.
Laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela. W kwietniu 2008 roku Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im  Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. Katarzyna Groniec to znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne.
„ZOO” to tytuł koncertu Z muzycznego spotkania z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną, będą to m. in. "Wielka woda", "Kokaina", "Dzikuska", "ZOO", "Piosenka o życiu ptasim". Piosenki zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu muzycznego wchodzą także Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak (perkusja).

WEEKEND Z R - SPEKTAKL - TEATR ZIEMI CHEŁMSKIEJ

ChDK, 5 marca, g. 18.00, bilet: 25 zł.
Typowa komedia pomyłek, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Co może się przytrafić kiedy podróż służbowa męża zostaje nieoczekiwanie odwołana a do drzwi puka kochanek? Czy przyjaciele to dobre alibi? Czy najlepszą kochanką może okazać się koleżanka żony? Czy malarz może być jednocześnie hydraulikiem? Na te i wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedź oglądając najnowszym spektaklu Teatru Ziemi Chełmskiej.
"WEEKEND Z R" Robin Hawdon Tł. Elżbieta Woźniak Reżyseria : Bogusław Byrski
Obsada:
Barbara Szarwiło, Agnieszka Szkoda, Andrzej Kuczura, Adam Organista, Sławoj Czarnota, Andrzej Kosiniec

MATEUSZ RUSIN I CUKIERKI - KONCERT - ALTERNATYWNA SCENA CHADEKU

ChDK, 17 lutego, g. 19.00, bilet: 30 zł.
Cukierki to duet elektroniczny, który powstał w 2015 roku. Jest to świeży powiew szeroko pojętej muzyki electro połączonej z niestandardowymi liniami wokalnymi. Koncertowali w Anglii, na Festiwalach: Kolorów, Slot Art, Malta i nad Wisłą. Ich muzyka to połączenie utworów instrumentalnych wprowadzających w transowy nastrój z pulsującymi wokalami. Całość ma charakter spójnego koncept albumu nad którym zespół pracował w Polsce, Niemczech i LA przez ostatnie miesiące.
Do zobaczenia!!

BUSLAV - ALTERNATYWNA SCENA CHADEKU

ChDK, 25 marca, g. 19.00, bilet: 25 zł.
Buslav - multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów. Mając wieloletnie oraz międzynarodowe doświadczenie jako muzyk sesyjny (m.in. członek house-bandu Cheryl Pepsii Riley w Vilage Underground w NYC) postanowił wydać swój pierwszy album solowy. Prostota formy prowadzi tu bezpośrednio do istoty poruszanych treści. Buslav to projekt odwagi przekroczenia osobistych granic. To opowieść o emocjach, ludzkiej ciekawości i doświadczeniach – ujętych w dźwięki.
Już pierwszego lutego światło dzienne ujrzał nowy teledysk promujący debiutancki album Buslava. Video do utworu 'Tysiąc' będzie reżyserskim debiutem Dawida Ogrodnika. Ten wielokrotnie nagradzany aktor filmowy i teatralny, odtwórca znakomitej roli Tomasza Beksińskiego w ‘Ostatniej rodzinie’ podjął się produkcji wspólnie z Pawłem Szkolikiem, a efektem pracy tak kreatywnej grupy ludzi jest piękny, filmowy klip.

DE MONO - KONCERT AKUSTYCZNY: 30 LAT ZESPOŁU

ChDK, 1 kwietnia, g. 19.00, bilet: 60 zł.
De Mono to jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych w Polsce. Jego repertuar to przede wszystkim niezapomniane ballady i wielkie hity muzyki popularnej takie jak „Póki na to czas”, „Kochać Inaczej”, „Moje Miasto Nocą”, „Zostańmy sami” czy „Statki na niebie”. Wszystkie wyśpiewane charakterystycznym głosem Andrzeja Krzywego.
W tym roku mija 30 lat od chwili gdy DE MONO z Andrzejem Krzywym nieprzerwanie koncertują i nagrywają.
Zespół ma na swoim koncie 12 płyt z czego ostatnia „De Mono Symfonicznie” pojawiła się w sprzedaży w 2014 roku. Jej premiera była niezwykłym wydarzeniem, ponieważ zespół nagrał swoje największe przeboje w wersji symfonicznej.
Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na nowo i nagrane z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Jacka Piskorza. Prestiżu wydawnictwu dodaje fakt, iż okładkę płyty zaprojektował znany artysta grafik Andrzej Pągowski, którego inspiracją były największe hity zespołu w nowym symfonicznym brzmieniu.
Od początku swojego istnienia zespół był wielokrotnie wyróżniany wieloma prestiżowymi nagrodami i uczestnictwem w znaczących wydarzeniach muzycznych. Miedzy innymi, jako pierwszy polski wykonawca otrzymał prestiżową nagrodę MTV w kategorii Local Hero, za wydanie płyty multimedialnej Play czy otrzymał wyróżnienie „Złoty Strzał” za najciekawszą innowację na rynku reklamowym. W 2010 roku podczas Gali prestiżowej nagrody Fryderyki zespół odebrał nagrodę z Radiowy Hit Roku, którym była piosenka „Póki na to czas” z albumu „No stress”.
Ostatnia płyta studyjna zespołu zatytułowana „Spiekota”, została przez dziennikarzy muzycznych okrzyknięta „Płytą trzech pokoleń”. Obok muzyków De Mono wystąpili na niej: Marika, Junior Stress, Dawid Portasz oraz Cheeba.
Obecnie zespół pracuje nad kolejną swoja płytą, w odróżnieniu do „De Mono Symfonicznie” De Mono Akustycznie.
TYM RAZEM ZAPRASZAMY NA KONCERT DE MONO AKUSTYCZNIE
Skład Zespołu:
Wokal : Andrzej Krzywy
Gitara basowa: Piotr Kubiaczyk
Instrumenty klawiszowe + wokal: Paweł Dampc
Saksofony, instrumenty perkusyjne wokal : Paweł Pełczyński
Gitara + wokal: Tomasz Banaś
Perkusja: Marcin Korbacz
Gitara + wokal : Zdzisław Zioło
WIDEO MIESIĄCA

Szymon Hołownia na BIS | ChDK

7 lutego 2017
OGLĄDAJ!
Prosimy o dodanie linku news@chdk.chekm.pl do swojej książki adresowej.
Chełmski Dom Kultury Pl. Tysiąclecia 1, 22-100 Chełm
NIP: 563-19-28-599
ZNAJDŹ NAS