NEWSLETTER www.chdk.chelm.pl
Ten e-mail nie wyświetla się poprawnie? Zobacz go w swojej przeglądarce
Bartosiewicz
Witaj
Zapraszamy Cię na kolejne niezapomniane wydarzenia kulturalne. Przed nami długo oczekiwany koncert Edyty Bartosiewicz, druga część komedii wszech czasów - Mayday 2, spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią oraz kolejne spektakle Teatru Ziemi Chełmskiej.
Odwiedzaj naszą stronę www.chdk.chelm.pl, tam zawsze znajdziesz najświeższe informacje o imprezach w Twoim ulubionym Domu Kultury ;)
Do zobaczenia w Chadeku!
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
KUP/REZERWUJ BILETY
ONLINE

EDYTA BARTOSIEWICZ - KONCERT

ChDK, 10 lutego, godz. 19.00. Bilety: 90 i 100 zł.
Kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka i producentka większości swoich utworów. Jej albumy sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy. 16 piosenek dotarło do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego. Poza karierą solową gościła także w nagraniach takich wykonawców jak: Róże Europy, Wojciech Waglewski, Acid Drinkers, Hey czy Kazik Staszewski.
Karierę solową rozpoczęła w 1992 roku albumem Love. Magiczny nastrój debiutanckiego wydawnictwa był zapowiedzią prawdziwej rewolucji, którą Bartosiewicz wywołać miała w kolejnych latach swojej działalności. Druga płyta wokalistki pt. Sen(1994) to już wielka dawka liryzmu i ekspresji - krążek odniósł ogromny sukces, sprzedając się w nakładzie 600 tysięcy egzemplarzy. Następna płyta Szok'n'Show (1995) j, pokryła się podwójną platyną , a kolejne albumy : Dziecko (1997) i Wodospady (1998) tylko potwierdziły wysoką pozycję Artystki na polskiej scenie muzycznej. Na początku XXI wieku Bartosiewicz wycofała się z aktywnej działalności muzycznej wskutek problemów zdrowotnych. W tym czasie jednakże wzięła udział w kilku projektach kolegów z branży jak np. duet z Krzysztofem Krawczykiem w piosence Trudno ta' czy wspólny występ z Myslovitz w utworze Chciałbym umrzeć z miłości w trakcie jubileuszu z okazji 10-lecia zespołu. W 2010 r. Artystka zagrała jako headliner na ORANGE WARSAW FESTIVAL, gdzie supportowała ją m.in. Courtney Love. 2013 rok przyniósł długo oczekiwane wydawnictwo Edyty Bartosiewicz pt. Renovatio. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i krytykę, sprzedała się w platynowym nakładzie. Ostatnim wydawnictwem w dorobku Artystki jest dwupłytowy album Love & more... Składa się z reedycji płyty Love oraz krążka, na którym znajdą się takie utwory, jak Opowieść, Pomyśl o mnie czy Niewinność (wersja singlowa z 2002 roku), a także nieznane i nigdy wcześniej nie publikowane materiały.
5 listopada 2015 w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku Bartosiewicz zainaugurowała działalność koncertową nowego projektu Edyta Bartosiewicz Acoustic Trio - UNPOPULAR granego w składzie : Romuald Kunikowski - fortepian, akordeon, Maciej Gładysz - gitara, Edyta - gitara, voc.

SZYMON HOŁOWNIA NA BIS - SPOTKANIE AUTORSKIE

ChDK, 7 lutego, g. 19.00 wstęp wolny.
Po raz pierwszy odwiedził nas w październiku 2016 r. już wtedy padła deklaracja ponownego spotkania. Niezwykle miła atmosfera wydarzenia nie pozwoliła nam długo zwlekać z ponownym zaproszeniem.
Szymon Hołownia. Autor takich książek, jak: „Jak robić dobrze”, „Hollyfood”, „Wszystko w porządku” czy „Niebo dla średniozaawansowanych”. Dziennikarz i publicysta, współpracuje z Telewizją TVN. Felietonista "Tygodnika Powszechnego" i miesięcznika "W drodze". Dwukrotny laureat nagrody Grand Press oraz laureat Dziennikarskiej Nagrody Ślad. Zdobywca Wiktora publiczności za rok 2010 oraz wielu innych nagród i wyróżnień. Założyciel Fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka, finansujących dziesięć placówek w sześciu krajach Afryki, w tym dom dziecka w Zambii, hospicjum w Rwandzie, wiejski szpital w Kongo, ośrodek dla trędowatych w Togo. Autor licznych książek o tematyce religijnej i społecznej.
Podczas spotkania z Szymonem sprzedawane będą książki - dochód z nich jest przeznaczany z kolei dla podopiecznych Fundacji Dobra Fabryka oraz prowadzona będzie zbiórka funduszy na fundację Kasisi
Nr zbiórki:2015/1931/OR - ZBIÓRKA NA WSPARCIE PODOPIECZNYCH DOMU DZIECKA W KASISI ORAZ REALIZACJĘ DZIAŁAŃ EDUKACYJNYCH W RAMACH PROJEKTU "OZŁACAMY KASISI"
Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasach ChDK i Kina Zorza.
PATRONAT MEDIALNY:
Lubelski "Gość Niedzielny"
Super Tydzień Chełmski
Radio Bon Ton

WEEKEND Z R - SPEKTAKL - TEATR ZIEMI CHEŁMSKIEJ

ChDK, 27 stycznia i 12 lutego, g. 18.00, bilet: 25 zł.
Typowa komedia pomyłek, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Co może się przytrafić kiedy podróż służbowa męża zostaje nieoczekiwanie odwołana a do drzwi puka kochanek? Czy przyjaciele to dobre alibi? Czy najlepszą kochanką może okazać się koleżanka żony? Czy malarz może być jednocześnie hydraulikiem? Na te i wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedź oglądając najnowszym spektaklu Teatru Ziemi Chełmskiej.
"WEEKEND Z R" Robin Hawdon Tł. Elżbieta Woźniak Reżyseria : Bogusław Byrski
Obsada:
Barbara Szarwiło, Agnieszka Szkoda, Andrzej Kuczura, Adam Organista, Sławoj Czarnota, Andrzej Kosiniec

MATEUSZ RUSIN I CUKIERKI - KONCERT - ALTERNATYWNA SCENA CHADEKU

ChDK, 17 lutego, g. 19.00, bilet: 30 zł.
Cukierki to duet elektroniczny, który powstał w 2015 roku. Jest to świeży powiew szeroko pojętej muzyki electro połączonej z niestandardowymi liniami wokalnymi. Koncertowali w Anglii, na Festiwalach: Kolorów, Slot Art, Malta i nad Wisłą. Ich muzyka to połączenie utworów instrumentalnych wprowadzających w transowy nastrój z pulsującymi wokalami. Całość ma charakter spójnego koncept albumu nad którym zespół pracował w Polsce, Niemczech i LA przez ostatnie miesiące.
Do zobaczenia!!

MAYDAY 2 - SPEKTAKL - OBSADA GWIAZDORSKA

ChDK, 13 lutego, g. 19.00, bilet: 100 i 90 zł.
Kontynuacja hitu Mayday, granego w Europie , aż po Brodway od prawie 20 lat. To wielobarwna historia sympatycznego taksówkarza, który zaplanował sobie 2 ciepłe domy z pięknymi żonami. Szczęśliwie udaje mu się prowadzić podwójną grę do momentu, kiedy jego dorastające dzieci dowiadują się o sobie w Internecie . Oczywiście ciekawość, oraz dziwne zbiegi okoliczności powodują chęć spotkania młodzieży, w wyniku czego główny bohater traci równowagę, a historia nabiera maksimum humoru! Fantastyczna gra aktorska oraz doprecyzowana treść bawi do granic możliwości przez 120 minut. Widownia pęka w szwach, brzuchy ze śmiechu a w powietrzu …? Już wybuchła – bomba endorfin …!!!

KATARZYNA GRONIEC - PIOSENKI AGNIESZKI OSIECKIEJ

ChDK, 3 marca, g. 19.00, bilet: 45 zł.
Laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela. W kwietniu 2008 roku Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. Katarzyna Groniec to znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne.
WIDEO MIESIĄCA

Pustki koncert w Chełmie | ChDK

11 grudnia 2016
OGLĄDAJ!
Prosiny o dodanie linku news@chdk.chekm.pl do swojej książki adresowej.
Chełmski Dom Kultury Pl. Tysiąclecia 1, 22-100 Chełm
NIP: 563-19-28-599
ZNAJDŻ NAS