NEWSLETTER www.chdk.chelm.pl
Ten e-mail nie wyświetla się poprawnie? Zobacz go w swojej przeglądarce
Gala Noworoczna
Witaj
Przesyłamy Ci kolejną porcje świeżych informacji o wydarzeniach w Chełmskim Domu Kultury. Ta jesień zapowiada się wyjątkowo teatralnie!
Do zobaczenia w Chadeku!
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
KUP/REZERWUJ BILETY
ONLINE

WEEKEND Z R - TEATR ZIEMI CHEŁMSKIEJ - KOLEJNE SPEKTAKLE

Typowa komedia pomyłek, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Co może się przytrafić kiedy podróż służbowa męża zostaje nieoczekiwanie odwołana a do drzwi puka kochanek? Czy przyjaciele to dobre alibi? Czy najlepszą kochanką może okazać się koleżanka żony? Czy malarz może być jednocześnie hydraulikiem? Na te i wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedź oglądając najnowszym spektaklu Teatru Ziemi Chełmskiej.
"WEEKEND Z R" Robin Hawdon Tł. Elżbieta Woźniak Reżyseria : Bogusław Byrski
Obsada:
Barbara Szarwiło, Agnieszka Szkoda, Andrzej Kuczura, Adam Organista, Sławoj Czarnota, Andrzej Kosiniec

POZORY MYLĄ - SPEKTAKL - OBSADA GWIAZDORSKA

ChDK, 5 grudnia, g. 18.00, bilet:80 i 90 zł.
POZORY MYLĄ to komedia pomyłek Seymoura Blickera ze świetnymi rolami i happy endem. Aby jednak do niego dotrzeć trzeba pokonać kompletnie niewiarygodne przeszkody.

POZORY MYLĄ to opowieść o pisarzu Shermanie, który pod pseudonimem napisał pierwszą książkę i odniósł sukces. Ponieważ jest nieśmiały, z gatunku histeryków o zaniżonej samoocenie, prosi aby w publicznej promocji zastąpił go przebojowy, przystojny przyjaciel Matt. Niestety, jak to w farsach bywa, nic nie układa się tak jak zaplanowano. Kolejne postacie powodują zabawne sytuacje i zwroty akcji.

POZORY MYLĄ to komedia o współczesnym zjawisku, nie tylko w „celebryckim światku”, gdzie występ w znanym telewizyjnym show jest większą gwarancją sukcesu niż dobre recenzje krytyków literatury.

POZORY MYLĄ to zabawne dialogi, brawurowe zwroty akcji i znakomita zabawa.

Sherman – Robert Koszucki / Kacper Kuszewski

Matt – Piotr Ligienza

Maggie – Anna Smołowik

Nancy – Anna Iberszer / Elżbieta Romanowska

Pokojówka – Olga Bończyk / Katarzyna Żak

WARSZTATY Z IMPROWIZACJI TEATRALNEJ

18 listopada w godzinach 9.00- 16.00
19 listopada w godzinach 9.00- 12.00
Warsztaty z improwizacji teatralnej poprowadzi Adam Organista, który od 10 lat specjalizuje się w kanadyjskiej metodzie improwizacji stworzonej przez Kietha Johnstona. Efekty dwudniowego warsztatu będą mogli ocenić widzowie ponieważ 19 listopada o godzinie 21 odbędzie się pokaz krótkich form przygotowany przez uczestników.
Wszystkich chętnych prosimy o przysłanie zgłoszenia na adres tzch@chdk.chelm.pl.
Liczba miejsc jest ograniczona.

DEŻAWI - SPEKTAKL - OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA PROFESJONALNYCH TEATRÓW AMATORSKICH

ChDK, 19 listopada, g. 16.00, bilet:10 zł.
„Deżawi” czyli, spektakl w 48 godzin. To było zadanie, a w zasadzie wyzwanie, którego Teatr OKO podjął się w trakcie Ogólnopolskiej Akcji „Dotknij Teatru 2016”. O tym jaka tematyka pojawia się w spektaklu zadecydowała publiczność. Hasła, które pojawiły w spektaklu są skrajnie od siebie oddalone: „uczucie”, relacje „starość – młodość” i „media”, ponadto publiczność zadecydowała, że spektakl ma być „wesoły” i trwać nie krócej niż „30 minut i nie dłużej niż 1 godzina”. To wszystko zawiera spektakl, który powstał w ciągu 48 godzin.

CIRCUS PARADISE - SPEKTAKL - OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA PROFESJONALNYCH TEATRÓW AMATORSKICH

ChDK, 19 listopada, g. 19.00, bilet:10 zł.
"CIRCUS PARADISE" wg "Parad" Jana Potockiego i "Dekameronu" Giovanniego Boccaccia to szalone i wesołe widowisko pełne energii i niecodziennych sytuacji. Przedstawiamy Państwu dwie parady Hrabiego Potockiego ku uciesze gawiedzi, a także dwie opowieści z rubasznych i pełnych wigoru nowel Boccaccia. Zawiłe gry miłosne, liczne żarty sceniczne, gra słów i frywolny humor commedii dell’ arte ukazują nam prawdę o nas samych, o naszych słabościach i pragnieniach. Spektakl barwny i groteskowy, czasem oniryczny, czasem przewrotny, przedstawia niewątpliwie zabawne historie ludzkich namiętności.
Występują: Aneta Adamska, Jakub Adamski, Monika Adamiec, Sylwia Błażejowska/Kinga Fornek, Paweł Sroka, Maciej Szukała
Muzyka: Jakub Adamski, Maciej Szukała
Reżyseria: Aneta Adamska
www.teatrprzedmiescie.pl

ZŁY - SPEKTAKL - OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA PROFESJONALNYCH TEATRÓW AMATORSKICH

ChDK, 20 listopada, godz. 18.00, bilet 20 zł.
Sztuka oparta na przeżyciach i doświadczeniach Dariusza Jeża, obecnie aktora Sceny Prapremier InVitro, który w przeszłości zajmował się działalnością przestępczą, za którą otrzymał i odsiedział kilkuletni wyrok. Podczas odbywania kary w Areszcie Śledczym w Lublinie spotkał reżysera teatralnego, Łukasza Witt-Michałowskiego, który w „Teatrze pod celą” realizował Lizystratę Arystofanesa. Wśród osadzonych-aktorów znalazł się także główny bohater. W ten sposób rozpoczyna się autentyczna opowieść o byłym przestępcy, który dzięki spotkaniu ze sztuką odmienił swoje życie.

reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski
scenariusz: Dariusz Jeż, Grzegorz Kondrasiuk;
scenografia: Dariusz Jeż
opracowanie graficzne: Lech Mazurek;

WIDEO MIESIĄCA

HEY koncert w Chełmie | ChDK

15 października 2016
OGLĄDAJ!
Prosiny o dodanie linku news@chdk.chekm.pl do swojej książki adresowej.
Chełmski Dom Kultury Pl. Tysiąclecia 1, 22-100 Chełm
NIP: 563-19-28-599
ZNAJDŻ NAS